SASTOJCI:
KORE: (3X)
-5 jaja
-5 kasika secera
5 kasika brasna
-kasika ulja
-1 kesica praska za pecivo
krema:
-500ml slatkog vrhnja za slag
-500g cokolade za kuhanje 75% kakao
dodatno :cokoladne bananice i slag krema od cokolade (po zelji vrhnje i cokolada sve po zelji radite ukrase) :)
PRIPREMA :
Bjelanjke odvojimo od zumanjaka .Bjelanjke umutimo u cvrst snijeg postepeno dodavajuci secer .
kada smo umutili bjelanje miksajuci dodavat cemo jedno po jedno zuance te na kraju kasiku ulja .Dodat cemo brasno pomjesano sa praskom za pecivo i kakaom.
peci cemo koru 15-20 min na 180 stepeni u kalupu promjera 28 cm .Na isti nacin pecemo i preostale kore.
KREMA:na laganoj vatri zagrijat cemo vrhnje za slag (ne smije da provri )dodat cemo isjeckanu cokoladu,te cemo smjesu ostaviti da se prohladi .
slaganje :
kora fil-cokoladne bananice-kora -fil-cokoladne bananice -kora fil cokoladne bananice
ukras: 1.umutiti slag kremu sa 100 ml mlijeka i obloziti toru .
2. zagrijati vrhnje za slag 150 ml dodati sjeckanu cokoladu 100g i ostaviti da se malo stegne kako se sva cokolada ne bi salila niz tortu.
DOBAR TEK ZA SVE COKOLJUPCE !!!
-500g cokolade za kuhanje 75% kakao
dodatno :cokoladne bananice i slag krema od cokolade (po zelji vrhnje i cokolada sve po zelji radite ukrase) :)
PRIPREMA :
Bjelanjke odvojimo od zumanjaka .Bjelanjke umutimo u cvrst snijeg postepeno dodavajuci secer .
kada smo umutili bjelanje miksajuci dodavat cemo jedno po jedno zuance te na kraju kasiku ulja .Dodat cemo brasno pomjesano sa praskom za pecivo i kakaom.
peci cemo koru 15-20 min na 180 stepeni u kalupu promjera 28 cm .Na isti nacin pecemo i preostale kore.
KREMA:na laganoj vatri zagrijat cemo vrhnje za slag (ne smije da provri )dodat cemo isjeckanu cokoladu,te cemo smjesu ostaviti da se prohladi .
slaganje :
kora fil-cokoladne bananice-kora -fil-cokoladne bananice -kora fil cokoladne bananice
ukras: 1.umutiti slag kremu sa 100 ml mlijeka i obloziti toru .
2. zagrijati vrhnje za slag 150 ml dodati sjeckanu cokoladu 100g i ostaviti da se malo stegne kako se sva cokolada ne bi salila niz tortu.
DOBAR TEK ZA SVE COKOLJUPCE !!!

Comments
Post a Comment